Weebly czyli uczniowie tworzą i zarządzają swoimi stronami internetowymi

weeblyWeebly, jest to popularna usługa tworzenia stron www, teraz także dostępna na iPada! Oczywiście za darmo i w języku polskim, co pozwala na tworzenie strony internetowej od podstaw!
Po utworzeniu strony internetowej, czy to na iPadzie czy na komputerze stacjonarnym, z poziomu aplikacji jesteśmy w stanie zarządzać niemal wszystkimi aspektami swojej strony. Stosowana jest tutaj metoda „drag&drop” czyli przeciągnij i upuść, co znacznie upraszcza proces budowania strony internetowej.
Wybierasz komponent strony z menu, a następnie przeciągasz go do edytora tworzonej strony.
Poniższy filmik osadzony poniżej ukazuje krótki przegląd aplikacji za darmo.

Zastosowania na lekcjach

Jeśli szukasz przyjaznego dla iPada narzędzia do rozwoju klasowej strony internetowej lub dla swoich uczniów, aby tworzyć mapy cyfrowe, sprawdź tę aplikację.

Weebly udostępnia nauczycielom także narzędzie online do zarządzania kontami swoich uczniów. Może to przydać się bardzo do tworzenia uczniowskich cyfrowych portfolio.