Szkolna gra z iPadem

Dnia 6.11.2015r. w godzinach od 18:30 do 21:00 w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne klasy 1. delta, które było połączone z odkrywaniem nowych możliwości, które daje nam praca z iPadami. Oczywiście zostało ono zaaranżowane przez naszego wychowawcę, pana Zajączkowskiego 🙂
A wyglądało to tak: Najpierw, kiedy wszyscy zebraliśmy się już w naszej sali 219, pan Waldemar wyjaśnił nam, na czym będzie polegało nasze zadanie. Spośród porozwieszanych po całej szkole kartek z kodami kwadratowymi (QR) i numerami każdy miał odnaleźć tę, która swoją liczbą odpowiadała jego numerowi z dziennika. Następnie należało z pomocą iPada owy kod zeskanować i wykonać kilka poleceń, które się pod nimi kryły, m.in. tłumaczenie tekstu, czy też obrabianie zdjęć.

Po wykonaniu naszej wbrew pozorom wymagającej wysiłku pracy otrzymaliśmy sowite wynagrodzenie za wszelkie trudy, tj. pizzę. Nieoczekiwanie, podczas jej jedzenia nasi chłopcy (włączając w to wychowawcę) poczuli nagle palącą potrzebę wykonania układu tanecznego z fitnessu, więc urządzili efektowne i jakże zabawne pląsy na samym środku sali :). Na zakończenie graliśmy w chowanego, biegając po całej szkole i był to z pewnością najbardziej męczący punkt programu.

Po spotkaniu wszyscy wróciliśmy do domów w świetnych humorach, nie mogąc się już doczekać kolejnej integracji 🙂

Relację przygotowała Ania Lewczuk